DOMÁCÍ  SIRUPY BEZ KONZERVAČNÍCH  LÁTEK

BABIČČINY SIRUPY PATŘÍ DO KAŽDÉ CHALUPY.


Naše sirupy vyrábíme v lůně Krkonoš přímo ve Vrchlabí, kde žijeme a kde to máme moc rádi.

O SORTIMENTU:

V našem portfoliu máme zhruba čtyřicet druhů sirupů a výluhů, které průběžně doplňujeme o sezonní produkty. Důležité je tedy sledovat aktuální nabídku, kterou naleznete zde na webu.


.

Sortiment našich sirupů s účinky na zdraví:


ARONIE

Kardiovaskulární choroby, chronické záněty žaludeční poruchy (peptický vřed), zánět oka a jaterní selhání,má blahodárný vliv na krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi i krevní tlak, při ateroskleroze. Prospěšná i při cukrovce-obsahuje přírodní sorbit,  sladidlo vhodné i pro diabetiky, pro pevné cévy, vitalitu v boji s rakovinou tlustého střeva. Příznivé ochranné účinky při vážných střevních potížích, včetně akutních lézí. 

Naše cena 190,-kč/l

ARONIE+BRUSINKA

kombinace dvou silných antioxidantů oceněných titulem Potravina a potravinář královéhradeckého kraje pro rok 2018

Naše cena 190,-kč/l

BORUVKA BRUSNICE 

Zlepšuje noční vidění a léčí šeroslepost, zlepšuje imunitu proti infekcím, prodlužují život. Chrání před stařeckou demencí, při průjmech a jiných střevních potížích, zvyšují množství moči, pomáhá při odvodňování a léčbě některých otoků a zánětů močových cest. Snižuje hladinu cholesterolu a tuků v krvi chrání tělesné buňky proti volným radikálům, pomáhá snižovat obezitu, zvyšují odolnost proti radiaci, při tlumení nikotinové abstinence, při léčbě neplodnosti. Obsahuje unikátní komplex flavonoidů a antioxidantů. 

Naše cena 230,-kč/lBRUSNICE BRUSINKA

Přispívá k zachování zdravého stavu kostí a kloubů, ulevuje od nepříjemných příznaků premenstruačního syndromu (menopauzy), má antioxidační účinky, zabraňuje stárnutí buněk, podporuje přirozenou obranyschopnost, působí močopudně, brání vzniku a šíření oparů, je pomocníkem při zmírnění příznaků cukrovky, při průjmech, některých nemocech žlučníku. Pro muže výborná na zdravou prostatu. Pití pročišťuje organismus a ulevuje močovým cestám!!!!!!!!! 

Naše cena 190,-kč/l

CITRON + ZÁZVOR

uvolňuje dýchací cesty a prohřívá organismus. Je to přírodní antibiotikum. 

Naše  cena 190,-kč/l

ČERNÝ BEZ KVĚT

je močopudný, rozpouští hleny a podporuje pocení. Má diuretické účinky, snižuje horečku a mírní kašel, je výtečným lékem i při zažívacích potížích, plynatosti, nevolnosti a pomalém trávení, či nedostatečné činnosti žlučníku. 

Naše cena 190,-kč/l

DIVIZNA VELKOKVĚTÁ

je to známá léčivka, využívá se především její květ,případně listy a to při průduškových onemocněních a nemocech z nachlazení. Léčí kašel a má protizánětlivé účinky, prospívá činnosti jater, sleziny a brzlíku. Působí močopudně. Díky protizánětlivým účinkům se využívá i zevně, a to jako obklad na případné oděrky, při bércových vředech či hemoroidech. Obsahuje zejména saponiny a sliz malé množství silice, cukry, třísloviny a flavonoidy. Vhodná je pro všechny věkové kategorie. 

Naše cena 260,-kč/l

ECHINACEA (třapatka nachová)

Léčba nachlazení, infekce horních cest dýchacích, močových cest a pomalé hojení ran, celkové posílení imunity, vhodná k léčbě nachlazení, kataru horních dýchacích cest, chřipky, angíny a dále např. na popáleniny, lupénku, bércové vředy, syfilidy atd. V našem provedení je slazena třtinovým cukrem. 

Naše cena 390,- kč/l

GOJI (kustovnice čínská)

Podle čínské medicíny dokáže prodloužit život a zpomalit proce stárnutí, je to silný antioxidant, posiluje obranyschopnost a imunitu těla, užívá se k léčbě rakoviny a snižuje riziko jejího vzniku a pomáhá zastavit růst nádorů, bolest hlavy, závratě, bolesti zad, nohou, kolenou, zlepšuje krevní obraz, snižuje tlak, posiluje srdce, činnost jater a ledvin, lupénku. Obsahuje 18 druhů aminokyselin.a spoustu vitamínů: FE, Zn, Cu, Ca, Se, P, Mg, betakaroten 500 krát víc vitamínu C než pomeranč,B1,B2,B6, a vit E. Je to takzvaná superpotravina. U nás v provedení s cukrem a bez cukru. 

Naše cena 260,-kč/l a bez cukru 220,-kč/l

GRANÁTOVÉ JABLKO

obsahují 77% vody, vápník, fosfor, železo, hořčík, velké množství sodíku, draslíku, cukrů, organické kyseliny, vitamín B,B1,B2,B3 a C, v menší míře pak i vitamín A ve formě provitamínu (karotenoidů), obsahuje toaké 6 esenciálních a 9 neesenciálních aminokyselin. 

Naše cena 230,-kč/l

GREP + ZÁZVOR

grep obsahuje flavonoidy, které pomáhají zpevňovat cévy,  mírně zvyšuje krevní tlak, zázvor podporuje imunitu a je proti nachlazení. 

Naše cena 190,kč/l

CHILLI

Podporuje krevní cirkulaci, zrychluje metabolismus a zažívání. Má blahodárný vliv na srdce a cévy, snižuje krevní tlak, upravuje srdeční arytmie, pomáhá léčit aterosklerozu, trombozu a křečové žíly. Má antibakteriální účinky, používá se i při otravách z jídla, má schopnost snižovat hladinu krevního cukru, kapsaicin dokáže účinně ničit nádory některých druhů rakoviny bez škodlivých účinků. Chilli je také považováno za afrodisiakum!!! 

Naše cena 230,-/l

JASMÍN

pomáhá při nachlazení,díky slizovitým látkám chrání průdušky, je vhodný i na ochranu kloubů a chrupavek.


Naše cena 190,kč/l

JITROCEL KOPINATÝ

Ulehčuje vykašlávání a uvolňování hlenu. Má však také antiseptické, desinfekční účinky, pomáhá při katarech, snižuje sekreci hlenů, vhodný při rýmě, sinusitidy, ucpané průdušky, sennou rýmu, astma i bolest uší, osvědčuje se i při zánětech močových cest, poruchách žlučníku a jater, působí i na prostatu. 

Naše cena 190,-kč/l

KOPŘIVA DVOUDOMÁ

Má čistící, detoxikační, stahující, posilující a antirevmatické) činky, snižuje krevní tlak, vhodná na dnu, aterosklerozu, je antiseptická, působí antivirově, proti kašli, vhodná pro diabetiky - snižuje hladinu krevního cukru, na žaludek,  na játra, podporuje trávení, čistí krev, podporuje krvetvorbu, na chřipku, léčí močové a dýchací orgány. U nás v celoročním provedení s cukrem a na jaře pro očistu těla v provedení bez cukru. 

Naše cena 190,-kč/l obě provedení.

KOTVIČNÍK  ŽENŠEN

obsahuje anabolické steroidy,alkaloidy,flavonoidy,působí při produkci hormonů,potíže v klimakteriu,při chorobách ledvin,močových cest,podporuje činnost jater,snižuje krevní tlak a cholesterol,pomáhá přetvářet tukové vrstvy na svaly při cvičení,pomáhá proti stresu. Ženšen je kapitola sama pro sebe je to úžasný kořen.

NOVINKA!!!!!!!!!


Naše cena 230,-kč/l

Kurkuma

odbourává cholesterol, má protizánětlivé účinky, zlepšuje prokrvení artritických kloubů a zánětů, zejména ramen, kolen a kloubů. Potlačuje sklony k tromboze, pomáhá při průduškovém astma, zmenšuje střevní křeče, stimuluje funkci žlučníku a jater, napomáhá trávení tučných jídel, prevence mozkové mrtvice.

Naše cena 230,-kč/l

LEVANDULE

Má zklidňující účinky,  tiší bolesti hlavy, nespavost, deprese, nervozitu a závratě. Mírně snižuje krevní tlak, pomáhá při revmatických bolestech, má povzbuzující účinek, antiseptický účinek. Levanduli nesmějí užívat diabetici, kteří si injekčně aplikují inzulín!!!!!!!!!!! 

Naše cena 190,-kč/l

LIMETKA+ZÁZVOR

osvěžující nápoj hlavně v horkém období, zázvor vyrovnává tělesnou teplotu, takže tělo se tolik nepotí, proto je vhodný pít ho v horkém počasí.. 

Naše cena 190,-kč/l

LÍPA

Lipový květ obsahuje celou řadu léčivých látek, při horečnatých onemocněních z nachlazení - rýmě, kašli, zánětu průdušek, chřipce, angíně, zahlenění dýchacích cest, kataru bronchů, při onemocnění ledvin a močového měchýře, při žaludeční a střevní kolice. Při zánětlivých onemocněních. 

Naše cena 190,-kč/l

MALINA

výborný sirup pro každodenní používání jak do vody, tak i například do jogurtů, na palačinky, na ovocné knedlíky.

Naše cena 230,-kč/l

Je to jeden z nejprodávanějších sirupů!!!!!!!

MÁTA PEPRNÁ

Má blahodárné účinky na činnost trávícího ústrojí, pomáhá odstraňovat křeče,povzbuzuje vylučování trávících šťáv, působí protizánětlivě a proti nadýmání, podporuje funkci jater, slinivky břišní a žlučníku,  pomáhá při zánětu dýchacích cest, při nechutenství, nespavosti, stresu, nadýmání... 

Naše cena 190,-kč/l

MATEŘÍDOUŠKA

pomáhá při bolestech zad, bolestech hlavy, bronchitidě, čistí krev, desinfekce močových cest, desinfekce trávícího traktu, kašel, kožní plísně, křeče v trávícím traktu, ledvinové a močové kameny, migréna, nadýmání, nachlazení, nervová slabost, potíže s prostatou, prokrvení pokožky, průjem, revmatismus, salmonela, streptokok, stafylokok, zánět dutiny ústní, záněty pokožky, zánět žaludku, závratě,  žloutenka. Tady všude se můžete spolehnout na tuto kouzelnou bylinku.


Naše cena 190,-kč/l

MEDUŇKA

Působí jako sedativum, proto se užívá také při nespavosti a stavech úzkosti a psychických poruchách. Příznivě působí i při nachlazení a chorobách žlučníku. Snižuje stres, uklidňuje, uvolňuje napětí svalů, zpříjemňuje spánek a zajišťuje dobré zažívání, výborně působí proti herpes virům(opary). Tiší bolesti, posiluje nervy, tlumí křeče, upravuje krevní oběh, srdeční činnost a uklidňuje trávící ústrojí.


Naše cena 190,-kč/l


OSTRUŽINA

výborný sirup pro běžné pití, vhodný i do jogurtů, na palačinky, ovocné knedlíky. Všechny tmavé bobule jsou přírodní antioxidanty, takže tlumí rakovinové buňky.


Naše cena 230,-kč/l

RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ

Plody rakytníku se požívají při hypovitaminoze, zlepšují zdravotní stav po infekčních chorobách i po operacích, mají baktericidní účinek vůči stafylokokům a dyzentérie, salmonelozy, stimulují zažívání, zlepšují kvalitu hemoglobinu, obranyschopnost, imunita. 

Naše cena 230,kč/l

RŮŽE VELKOKVĚTÁ

uvolňuje napětí svalů a působí proti stresu, zklidňuje nervozitu a napomáhá k lepšímu spánku. 


Naše cena 230,-kč/l

SCHIZANDRA (klanopraška čínská)

obsahové látky posilují nervovou soustavu, zvyšují duševní i fyzickou aktivitu, působí protidepresivně, zahání spánek a snižuje únavu. Klanopraška patří mezi takzvané adaptogeny, tedy látky zvyšující odolnost organismu při zátěži a v extrémních podmínkách. Je to bylinka pěti chutí. 


Naše cena 290,-kč/l


ŠALVĚJ OBECNÁ

má protizánětlivé, antivirotické a antibakteriální účinky, zabraňuje průjmům. Omezuje pocení, zejména je-li nervového původu jako např.při nočním pocení v klimakteriu nebo v pubertě. Pomáhá při žaludečních, střevních a žlučníkových potížích a nadýmání. Droga je osvědčenou přísadou do čajových směsí při léčbě různých druhů rakovin. Ve vyšších dávkách nebo v kombinaci s alkoholem působí toxicky. U nás v provedení s cukrem a bez cukru v RAW kvalitě


Naše cena 190,kč/l obě provedení.